Vedeli ste...
že kto neochutnal devínsky ríbezlák, nevie čo je láska! :)
sk en

Ochutnávky našich vín

Ochutnávka vín Vám umožňuje prechutnať jednotlivé vína a porovnať ich vôňu, chuť a celkový dojem. Cieľom ochutnávky je spoznanie našich vín hosťami – či už s cieľom samotného zážitku, alebo za účelom výberu, ktoré vína si zakúpia.

Ochutnávku našich vín Vám radi poskytneme aj pre menšiu skupinu hostí. Účastníci ochutnávky dostanú letáčik so zoznamom a popisom vín na svoje poznámky a voucher na nákup vín za akciovú cenu.

Ak si zvolíte riadenú ochutnávku spojenú s prednáškou, budú Vaši hostia oboznámení s jednotlivými druhmi vín našej ponuky a medzitým s históriou vinohradníctva a vinárstva v Devíne, ktorá siaha až do 2. storočia pred Kristom.

Najzaujímavejšia je samozrejme história Devínskeho ríbezláku, ktorá sa začala v roku 1921 odvážnym počinom Devínčana pána Aloisa Sonntaga. Po uzatvorení hraníc s Rakúskom v roku 1919 (predtým sme boli súčasťou Rakúsko-Uhorskej monarchie) stratili Devínčania odbyt pre svoje ríbezle, ktoré pestovali na svahoch Devínskej Kobyly. Alois Sonntag mal odvahu vyrábať z ních víno a uviesť ho na trh ako oficiálny produkt - povedľa bežného hroznového vína. S týmto riskantným zámerom bol veľmi úspešný a tak sa začala písať história Devínskeho ríbezláku.

Tešíme sa, že Vám môžeme poskytovať jedinečný zážitok ochutnávok v našej vieche priamo pod devínskym hradom.

Cenník ochutnávok

Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB
Výrobca: